انتخاب نوع سقف در قرارداد مشارکت

کد مطلب : ۹۸۰۴۱۹۰۱

در زمان نگارش و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت وقتی نوبت لیست متریال و اجرا می شود، انتخاب سازه ملک جزو اولین گزینه های لیست متریال می باشد.

انتخاب اسکلت بتنی و یا فلزی در مطالب دیگر بیان خواهد شد، در این مقاله قصد داریم انتخاب نوع اجرا و مصالح سقف را بیان نماییم.

انتخاب نوع سقف در قرارداد مشارکت

انواع سقف های متداول : ( با کلیک روی هر سقف می توانید مشخصات آن را در سایت صنعت ساختمان آی شهر مشاهده نمایید )

 

انتخاب نوع سقف بستگی به نوع کاربری، وسعت پروژه شما و سازه دارد که به ترتیب آنها را نام می بریم.

در تمام سقف های ذکر شده از بتن استفاده می شود ، و برای آسیب ندیدن بتن قبل از بتن ریزی بهتر است مکان های داکت ها ، لوله کشی های آب و فاضلاب و برق مشخص شده باشد که بعد از بتن ریزی با ضربه زدن به بتن آسیب نرسانیم.

۱- سازه های مسکونی و اداری با مساحت کم

منظور از مساحت کم زمین های زیر ۵۰۰ متر مربع است. در این زمین ها در حال حاضر بهترین گزینه استفاده از سقف های تیرچه یونولیت می باشد.

در این پروژه ها به علت دهانه کم بین ستون ها و مقرون بصرفه نبودن انواع سقف های دیگر بهترین گزینه همان سقف تیرچه و یونولیت می باشد.

لازم بذکر است سقف هایی که باربر هستند مانند پارکینگ اتوموبیل ها تیرچه ها طبق نظر مهندس طراح و ناظر دوبل کار می شوند و تقویتی های خاصی برای آن در نظر می گیرند.

توضیحات لازم درباره سقف تیرچه یونولیت و اجرای آن  در سایت صنعت ساختمان آی شهر موجود می باشد.

۲- سازه های مسکونی ، اداری و تجاری با مساحت متوسط

زمین های بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متر جزو زمین های با مساحت متوسط محسوب می شوند .

برای اجرای سقف این پروژه ها گزینه های مختلفی در نظر می گیرند، که بستگی به تامین پارکینگ ها و یا فاصله بین ستون ها دارد.

معمولا در این بنا ها از همان تیرچه و یونولیت استفاده می کنند، مگر در موارد خاص.

۳- سازهای مسکونی ، اداری و تجاری با مساحت بزرگ

در این سازه های که در زمین های بالای ۱۵۰۰ متر بنا می شود در اکثر مواقع سقف ها بصورت دال یا دال مجوف اجرا می شود و در صورت اسکلت فلزی ممکن است از سقف عرشه فولادی استفاده شود. 

لازم بذکر است اجرای این نوع سازه ها بستگی به ارزش ملک هم دارد.

ادامه دارد………….

 

انتخاب نوع سقف در قرارداد مشارکت کد مطلب : ۹۸۰۴۱۹۰۱ در زمان نگارش و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت وقتی نوبت لیست متریال و اجرا می شود، انتخاب سازه ملک جزو اولین گزینه های لیست متریال می باشد. انتخاب اسکلت بتنی و یا فلزی در مطالب دیگر بیان خواهد شد، در این مقاله قصد داریم انتخاب نوع اجرا و مصالح سقف را بیان نماییم. انتخاب نوع سقف در قرارداد مشارکت انواع سقف های متداول : ( با کلیک روی هر سقف می توانید مشخصات آن را در سایت صنعت ساختمان آی شهر مشاهده نمایید ) تیرچه یونولیت تیرچه بلوک سقف…

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!