دلایل مشارکت در ساخت

چرا مشارکت در ساخت؟

سوالی که پاسخ های متفاوتی می توان به آن داد ، بیایید پاسخ هایی که به این سوال داده می شود را بررسی کنیم :

۱- استحکام بنا در مقابل عوامل طبیعی وغیر طبیعی

در پی زلزله های اخیر ، آتش سوزی ها و عوامل دیگر بنظر می رسد توضیحی در این مورد نیاز نمی باشد ، ساختمان های جدید طبق آیین نامه ۲۸۰۰ نظام مهندسی ساخته می شود و به نظر می رسد در برابر زلزله به قدرت ۸ ریشتر مقاومت داشته باشد . در ساختمان های ۶ طبقه و بلند مرتبه تر سیستم اعلام و اطفاء حریق به همراه منبع ذخیره آب و شیر آتشنشانی الزامی می باشد .

۲-استفاده از امکانات روز جهت آسایش خانواده

در برخی از ساختمان ها عدم وجود آسانسور ، آیفون تصویری ، درب ریموت ، عایق نبودن پنجره و دیوار ها در برابر صدا ، فاضلاب های بد بو ، بالکن و بسیار موارد دیگر موجب می شود تا به فکر نوسازی ساختمان باشیم .

۳-کمک به زیبایی محله خود

کوچه هایی که ساختمان های نوساز دارند ، طرفداران زیادی برای خرید املاک دارند ، همه ساختمان ها در یک ردیف هستند ، ماشین های امدادی به علت تعریض کوچه به راحتی امداد رسانی خواهند کرد .

۴-رشد سرمایه

با ساخت املاک فرسوده سرمایه خود را افزایش خواهید داد ، محاسبات را از کارشناسان درخواست نمایید .

۵-کاهش هزینه های مصرفی برق ، آب و گاز

لوله های قدیمی آب نشت دارند ، سیم کشی های قدیمی برق ممکن است اتصال های کوتاه داشته باشند و مصرف برق را دو چندان نمایند ، موتورخانه های قدیمی نسبت به موتورخانه های جدید ۲ تا ۳ برابر مصرف سوخت دارند ، به علت رعایت نکردن عایق بندی حرارتی در کل ساختمان ، پرت حرارتی شما بسیار بالا می باشد ، شیر آلات جدید به علت نحوه ساخت آنها در موقع مصرف آب ، نسبت به انواع قدیمی آب کمتری مصرف می کنند .

۶-افزایش امنیت جانی در مقابل لوازم فرسوده ساختمان

در ساختمان های جدید سیم ارت اجباری می باشد ، این آپشن باعث کاهش خطرات ناشی از برق گرفتگی می شود . نبود قطع کن شیر گاز در هنگام زلزله یکی دیگر از مشکلات سیستم گاز رسانی می باشد ، نحوه لوله کشی گاز در ساختمان های جدید متفاوت می باشد که باعث خطرات کمتر آتش سوزی و گاز گرفتگی می باشد .

۷- تامین پارکینگ مورد نیاز

در ساختمان های قدیمی به علت کمبود وسیله نقلیه در زمان ساخت نیازی به تامین پارکینگ نبوده ، ولی در حال حاضر هر خانواده ۲ الی ۳ اتومبیل دارد که نیاز به تامین پارکینگ دارند . در ساختمان های قدیمی حتی یک پارکینگ هم برای برخی از واحد ها در نظر نمی گرفتند .

۸- حذف حشرات موذی

در موقع تخریب ساختمان های قدیمی بهتر است یک سری به آنها بزنید هزاران سوسک از نقاط مختلف ساختمان بیرون می زنند ، موریانه و مورچه هم که جای خود دارد .

دلایل مشارکت در ساخت

بسیار موارد دیگری هم می توان برشمرد که در اینجا به مهمترین ها اشاره شد .

تمامی مطالب نوشته مدیر سایت املاک آی شهر می باشد و کپی برداری نشده.

کپی با ذکر منبع بلا مانع می باشد. در غیر این صورت از لحاظ عرفی و شرعی ایراد دارد.

جهت معرفی سازنده ، عقد قرارداد مشارکت در ساخت و مشاوره با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۲۲۱۷۰۸۲۳

دلایل مشارکت در ساخت