شرایط کلی مشارکت در ساخت

شرایط مشارکت

الف – شرایط ملک

شرایط مشارکت در ساخت در هر شهر ، منطقه و محله با هم متفاوت است ، و این تفاوت به ۱۰ عامل مهم بستگی دارد : ۱- موقعیت جغرافیایی ملک ، ۲- گذر ملک ، ۳- بر ملک (عرض زمین ) ۴- متراژ کل زمین ۵- موقعیت پهنه بندی در شهرداری ۶- تعداد مالکین ۷- مصالح استفاده شده در ابنیه های محله ۸- نوع اجرای ساختمان های در محله ۹- قیمت زمین و ملک نوساز در محله مورد نظر ۱۰- سابقه سازنده مورد نظر ، « در نظر داشته باشید در هر شهر ، منطقه و محله ای که باشیم می بایست بهترین بنا را نسبت به موقعیت مکانی ملک خود بسازیم »

ب- شرایط تقسیم قدرالسهم بین مالکین و سازندگان

بعد از ارزیابی ملک نوبت به مشخص نمودن قدرالسهم ملک پس از ساخت بین مالکین و سازندگان می گردد .   می بایست آورده هر یک از طرفین را در این شراکت مشخص نماییم.

۱- آورده مالکین : ملک مستعمل ، در واقع آوردن کل سهم خود به صورت یکجا که بسیار با اهمیت می باشد . مالک کل سهم خود را در شروع مشارکت پرداخت می نماید و این برابر است با قیمت کارشناسی روز ملک .

۲- آورده سازندگان : یک : هزینه ساخت ، دریافت مجوز ساخت و کلیه هزینه های اداری از ابتدا تا انتهای ساخت و کلید تحویل که به صورت تدریجی سرمایه خود را تزریق می نماید . دوم : وقت و زمان صرف شده جهت ساخت و ساز و مسئولیت پذیری او در برابر تمامی مشکلات از ابتدا تا آخر عملیات ساختمانی . سوم : تجربه ، سابقه ، تحصیلات و رزومه کاری ایشان . چهارم : مبلغ بلاعوض و قرض الحسنه ای که بابت حق اسکان به مالک یا مالکین پرداخت می گردد.

حال این دو آورده را بصورت کارشناسی شده محاسبه    می نماییم ( این کار فقط توسط کارشناسان و متخصصین این امر بر می آید. ) و نسبت به آن قدرالسهم طرفین قرارداد مشارکت در ساخت را محاسبه ، و به صورت تقسیم نامه مکتوب کرده و ضمیمه قرارداد مشارکت در ساخت می نماییم .

شرایط کلی مشارکت

جهت معرفی سازنده ، عقد قرارداد مشارکت در ساخت و مشاوره با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۲۲۱۷۰۸۲۳

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *