برنامه ریزی و مشاوره

مشارکت در ساخت املاک یکی از حساس ترین و سرنوشت ساز ترین اقدام مالک یا مالکین یک ملک قدیمی می باشد . حرکت به سمت مشارکت در ساخت می بایست داری برنامه ریزی دقیق ، مشاوره تخصصی و محاسبه مالی بی نقص باشد .

شروع کار

قبل از هر اقدامی جهت حرکت به سمت ساخت و ساز ( مشارکت در ساخت ) می بایست اصولی را رعایت کنیم . ممکن است با عملکرد اشتباه خود صدمات جبران ناپذیری را به خود وارد کنیم . به عنوان مثال دریافت دستور نقشه بدون در نظر گرفتن شرایط ملک یکی از اقداماتی می باشد که بعضی مواقع مالکین انجام می دهند ، قبل از دریافت دستور نقشه باید شرایط ملک را در نظر گرفت . توضیحات مختصری در پایین به شما مالک محترم ارائه شده .

مدیریت ساخت و ساز

ارزش افزوده

قبل از انجام مشارکت می بایست دید که آیا ملک مورد نظر قابلیت افزایش بنا نسبت به بنای کنونی را دارا می باشد . گاهی اوقات مالکین با ما تماس می گیرند و ملکی را معرفی می نمایند ، که اگر این ملک تخریب و نوسازی شود بنای کمتر و همچنین تعداد واحد کمتری نسبت به وضعیت کنونی در بنای نوساز ساخته می شود . و عملا این قبیل از املاک قابلیت مشارکت در ساخت را ندارند . بهتر است مالکین این گونه از املاک جهت بازسازی ملک کنونی خود اقدام نمایند . اصولا ملکی قابل مشارکت می باشد که حداقل ۴۰ درصد بنای بیشتر نسبت به وضعیت کنونی بتوان در آن بنای نوساز ساخت .

برنامه ریزی

جهت انجام مشارکت در ساخت املاک می بایست برنامه ریزی دقیق به عمل آورد . به عنوان مثال : چقدر مدت زمان ساخت پروژه زمان خواهد برد ، هزینه محل سکونت موقت به چه صورت خواهد بود ، زمان شروع عملیات ساختمانی چه موقعی مناسب تر است و موارد دیگر که می بایست قبل از هر اقدامی به آن اندیشید .

مشاوره تخصصی

جهت انجام هر کاری قبل از شروع باید با متخصصین آن رشته مشاوره داشته باشیم . آیا مشاور املاک سر کوچه یا خیابان مجاور ملک ما می تواند مشاوره مشارکت در ساخت بدهند ؟ مشاوری که دامنه اطلاعات شناخت شان در مورد  سازندگان ، نقشه های معماری ، نقشه های سازه ، انواع سازه ها ، علم روز ساخت و ساز در دنیا ، دانستنی های حقوقی در مورد املاک  و بسیار موارد دیگر ، در حد قابل قبول نباشد ، مشاوره خوبی به شما نخواهد داد .