شرط برای سازندگان خوش نام !

شرط برای سازندگان خوش نام !

کد مطلب : 97011901

هدف سایت مشارکت در ساخت آی شهر و همچنین دو سایت صنعت ساختمان و املاک آی شهر بهبود کیفیت ساخت و ساز و معاملات املاک در ایران می باشد . زمانی که امور مربوط به ساختمان ها علمی و با دانش بالا انجام شود ، دیگر شاهد تقلب ، واسطه گری و کلاهبرداری در این صنعت نخواهیم بود . خوشحال هستیم در بیشتر مواقع مشاوره هایی بصورت کاملا رایگان در اختیار بازدید کنندگان سایت آی شهر می گذاریم تا دچار مشکلات این صنعت نشوند . 

پیشگیری در کار املاک و ساختمان بسیار حیاتی می باشد . به علت آنکه امور قضایی و حقوقی دعاوی املاک ممکن است چندین سال یا حتی بیشتر از یک دهه ادامه داشته باشد و در آخر سر هم طرفین مجبور به رضایت شوند !

شاید سازندگان به نام یا برندی را بشناسید یا به شما معرفی نمایند . البته انجام مشارکت در ساخت املاک با سازندگان خوش نام بسیار عاقلانه می باشد ، به علت آنکه درصد ریسک آن بسیار کمتر است . اما مواظب باشید تا این مشکل برای شما پیش نیاید .

بازدید نمایید : نمونه کار 24 واحدی در 6 طبقه جهت مشارکت در ساخت منطقه 5 تهران

شرط برای سازندگان خوش نام

برخی از این سازندگان به دلیل برند بودن نام آنها در بخش ساخت و ساز ، مشارکت های زیادی را منعقد می کنند . در اطراف این سازندگان برخی افراد به علت داشتن سرمایه و نداشتن تجربه در امر ساخت و ساز با سازندگان برند تعامل می کنند . قرارداد مشارکت در ساخت را سازنده به نام  منعقد می کند ولی کار را به سرمایه گذار خود واگذار می کند ! معمولا در این بین به علت عقد قرارداد مشارکت توسط سازنده مبلغ نسبتا کلانی از سرمایه گذار دریافت خواهد شد و سازنده فوق ممکن است ماهی یک بار هم به پروژه سرکشی نماید .

البته در بیشتر مواقع سرمایه گذار در کنار سازندگان هستند ، اما دخالتی در امور ساخت ندارند ، که این یک امری رایج و معمول است و هیچ گونه خطری برای شما نخواهد داشت . آنها بین خود رابطه ای دارند و شرایط آن روابط بین خودشان می باشد و هیچ صدمه ای به روابط شما و سازنده نخواهد زد . اما در مواقعی سازنده فقط نقش واسطه را بازی می کند و بابت برند خود هزینه ای را دریافت می نماید . 

مطالعه نمایید : محاسبه قدرالسهم جهت مشارکت در ساخت

در واقع شما ملک خود را به یک فرد بی تجربه ای سپرده اید و آن فرد به علت پرداخت هزینه گزاف بابت عقد این قرارداد مجبور است از کیفیت کار کم کند تا هزینه ای که به سازنده پرداخت نموده است جبران شود ! این یک زنگ خطر بزرگ برای مالکین می باشد . 

در این شرایط از بابت تحویل آپارتمان و سند زدن بعید بنظر می رسد مشکلی برای شما ایجاد شود ، اما از لحاظ کیفیت ساخت مطمئن باشید که مشکلاتی برای شما پیش خواهد آمد . شرایطی را می توانید ایجاد نمایید تا با این مشکل روبرو نشوید .

نحوه تنظیم قرارداد می تواند از بروز این مشکل جلوگیری نماید .

شرط برای سازندگان خوش نام

انتهای پیام

سایت مشارکت در ساخت آی شهر

 

  • سایت املاک آی شهر : ishahr.ir
  • سایت مشارکت در ساخت آی شهر : ishahr.co
  • سایت صنعت ساختمان آی شهر : ishahr.org
  • سایت مدریت ساختمان آی شهر : ishahr.net

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *